Keramické večery

Co jsou keramické večery?

 

Jsou to večery, které připravujeme pro zájemce z řad mládeže a pro dospělé. Jsou to večery, na kterých se Vám bude věnovat naše zkušená pracovnice, za jejíž pomoci zvládnete práci s keramickou hlínou, kdy Vám bude odměnou krásný keramický výrobek, na který budete právěm pyšní. 

 

Co keramické večery obnáší?

Je potřeba, abyste se předem přihlásili viz. kontakt.na některý z keramických večerů, V daný termín si vezmete ochranný oděv, přezůvky a přijdete k nám do domečku. Zde se Vás ujme naše pracovnice, za jejíž pomoci vytvoříte keramický výrobek. 

Jelikož se jedná o práci s keramickou hlínou, kdy je potřeba výrobek vypálit, musí dojít k procesu sušení a vypalování. Toto provede naše pracovnice a potom přichází opět řada na Vás, abyste výrobek přivedli do finální podoby. Opět je potřeba být nahlášen(a) na keramický večer - glazování, kde opět pod odborným vedením nanesete na výrobek glazuru, engobu, železo atd. Výrobek opět projde procesem vypálení a je to hotové :-) 

Zdá se Vám to složité? Určitě ne, nemusíte mít strach, že něco nezvládnete. Ale nejlépe uděláte, když se na některý z plánovaných keramických večerů přihlásíte a vyzkoušíte si na vlastní kůži, jak jste šikovní. Budeme se na Vás těšit :-)

 

Chtěli byste navštívit některý z keramických večerů v Kralovicích? Klikněte zde

Chtěli byste navštívit některý z keramických večerů v Kožlanech? Klikněte zde